Lélektől lélekig

2018. március 09., címkék: Dizseri Tamás, dizseri tamás, dizseri-díj, szeretetszolgálati díj, győri zsófia

„Nekem a munkám a hivatásom, a szenvedélyem, a hobbim. Az igazi kitüntetés az, hogy végezhetem” – fogalmazott Győri Zsófia, a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immanuel Otthonának vezetője, amikor március 9-én, a budapesti Hold utcai református templomban átvette a Bethesda Gyermekkórház egykori főigazgatója, Dizseri Tamás emlékére alapított szeretetszolgálati díjat.

Lélektől lélekig

Emlék-cserepek Dizseri Tamás életéből

2017. augusztus 29., címkék: dizseri tamás, emlékkönyv, Dizseri Tamás, Bethesda Gyermekkórház, bethesda gyermekkórház

A Bethesda Gyermekkórház 1992-es újraindítása összeforrt Dizseri Tamás orvos-főigazgató nevével. Ki is ő? Milyen ember volt? Mit tudunk az életéről és munkásságáról? Az ismert életmű mögötti embert szeretné bemutatni a 25. évfordulójára készült „Életünk törékeny cserépedényben" című emlékkönyv, melyből az alábbi „emlék-cserepeket" válogattuk.

Emlék-cserepek Dizseri Tamás életéből

Átadták a Dizseri-díjat

2015. február 09., címkék: reformátusok lapja, dizseri tamás, dizseri-díj, paróczai zoltánné

Paróczai Zoltánné, az érdi Dizseri Tamás Habilitációs Központ vezetője vehette át idén a Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díjat február 7-én a Hold utcai református templomban a fogyatékkal élők és családjaik körében végzett diakóniai szemléletű szolgálatáért, emberi hozzáállásáért, a fogyatékosügyben létrehozott életművéért. Az intézményvezető harminckét éve szolgálja Érden a fogyatékkal élő emberek korai fejlesztésének és társadalmi integrációjának ügyét.

Dizseri Tamás nevét vette fel az érdi Habilitációs Központ

2013. szeptember 12., címkék: bethesda, dizseri tamás

Az egykori alapítóról, Dizseri Tamásról nevezték el szeptember 6-án a közreműködésével 1983-ban létrejött érdi Habilitációs Központot. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a rendszerváltás utáni új Bethesda Gyermekkórház első igazgatójának, a tíz éve elhunyt gyermekorvosnak a tevékenységét méltatva azt mondta: olyan példakép, aki többet tett, mint ami a kötelessége volt.